Разлика между сладолед и шербет
Сладолед срещу Шербет
Сладоледът е популярен полу замразен млечен продукт, често яден като десерт и известен като „великият американски десерт“. Произвежда се предимно от мляко, сметана, захар и някои овкусители, като основни съставки за най -основната му форма. С течение на времето обаче са формулирани много рецепти, които включват други съставки, като яйца, плодове и оцветители.
Терминът сладолед има различни нюанси на значения, в зависимост от страната; или понякога имената могат просто да се отнасят до различните стилове, които могат да бъдат представени, например замразено кисело мляко, сорбет, хербет, замразен крем и сладолед. Шербетът е много подобен на сорбет, но за разлика от сорбета, той съдържа много миниатюрно количество мляко (около 1,2%), докато сорбетът не съдържа мляко или други млечни продукти. Извън САЩ сортовете шербет и сорбет са по същество едно и също нещо, но в рамките на консумацията в САЩ шербетът съдържа някакъв вид млечен продукт в малки количества, например сметана, млечни мазнини или масло от мазнини; обикновено съдържанието на млечни мазнини не надвишава 3 %.
Сладоледът е категоризиран в следните подвидове, а именно: Премиум, обикновен, икономичен, лек и сладолед с намалено съдържание на мазнини. Премиум сладоледът съдържа от 11 до 15 процента маслена мазнина, което означава, че е по-гъст и има по-висок брой калории. Той е особено популярен със своя „гурме“ аромат. Докато икономичният тип съдържа точно 10 процента маслена мазнина, обикновеният тип съдържа между 10 и 11 процента мазнини. Използваните ароматизанти са стандартни и този тип обикновено се използва за млечни шейкове. Лекият сладолед съдържа 50 % по-малко маслена мазнина от обикновения сладолед, докато намаленото съдържание на мазнини се предвижда да има 25 % по-малко мазнини от обикновения сладолед.
Шербетът е „сладолед“ на плодова основа, приготвен чрез смесване на плодово пюре и ароматизатори с 2 % или по-малко масло. Като цяло сладоледът и шербетът се правят по подобен процес и се различават само от съставките, които влизат в двата продукта.
Шербетът се прави чрез смесване на плодов сок, плодове, някои ароматизатори, стабилизатор като зеленчукова смола и малко сметана. Сместа се загрява при много висока температура (много кратко), за да се подобрят вкусовете и качеството на крайния десерт. За да стане съдържанието с еднаква текстура, сместа се хомогенизира и след това се охлажда и се държи няколко часа, така че да може да „остарее“. След това сместа се замразява, първо с разбъркване до частично замразяване, а след това без разбъркване за втвърдяване на крайния продукт.
Резюме: Сладоледът съдържа почти 50% мляко или сметана, докато шербетът съдържа максимум 2% сметана или мляко. Сладоледът се основава на млечни продукти, като мляко, сметана или маслена мазнина, докато шербетът се основава на плодово пюре. Сладоледът е категоризиран в пет стила въз основа на съдържанието на маслена мазнина, докато шербетът има само един стил на категоризиране.
- Разлика между гайки и болтове - 2 август 2010 г.
- Разлики между кристал и злато сребро - 2 август 2010 г.
- Разлика между Crystal Reports и Web Intelligence - 1 август 2010 г.
Наистина ли! Не знаех, че шербетът има мляко.
така че добре ли е диабетик да яде шерберт?
така трябва да бъде
Тежка захар попитайте Вашия лекар
тежък лекар попитайте за захарта
Трябва. За да проверите измерването на захар/ въглехидрати.
Хей Ромона, не мога да дойда на училище утре, защото имам инфекция на синусите и ухо и афектин.
Попитайте захарта си, тежки докторе! ЯХХХХ!
Имам въпрос. Мога да ям сладолед и да надуя малко с лека стомашна болка, но ако ям шербет, имам толкова много чревни болки, че почти трябва да отида в болницата. (Имам тенджери и синдром на пропускливото черво и всички други страхотни неща, които вървят с това.)
Та въпросът ми е защо шербетът ме притеснява повече от обикновения сладолед?
Това може да е непоносимост към яйца или евентуално плодов сок. имате ли алергия или непоносимост към определени храни?
Вероятно поради количеството киселина в шербета. Плодовете имат естествени киселини, а някои са много кисели. 50% мляко в сладолед ще анулира киселината.
О, мой честен съвет би бил да стоите настрана от двамата. Може би опитайте Halo.
Имах проблеми със слуз-флем- и постоянно се чудех защо. Леденият крем причинява натрупване на слуз-фелм върху белите дробове, което води до кашлица. Ето защо търся 2 в, ако мога да ям Шербърт без същия проблем. Разбрах, че Шербърт също има мляко. Може би сега Сорбет ще опитам. Ще видим.