Разлики помеѓу скечерите и обликувањата

Skechers vs Shape-ups

Секој сака да остане во форма и форма. Пешачењето е еден од најдобрите начини да се оствари. Исто така, има големи придобивки за нашето здравје. Ако редовно пешачите дневно, тоа е добар кардио тренинг. Тоа ќе ви помогне да го зголемите дејството на пумпање на вашето срце. Ова ќе овозможи кислородот да се испорачува подеднакво од сите делови на нашето тело. Ако пешачењето не ви е доволно, секое утро можете да имате џогирање или трчање. Можете да го обиколите паркот и да џогирате околу два до три пати. Ова ќе ви помогне да изгубите малку маснотии. Со џогирање, можете многу да се потите и да ги отстраните токсините од вашето тело.

Ако сте ekубители на здравје и фитнес , треба да ги имате вистинскиот пар чевли за трчање. Обичен пар чевли не е здрав за вашите стапала. Ако трчате со таков тип чевли, вашите нозе дефинитивно ќе ве болат од вежбата. Сепак, не е здраво за вашите стапала, но на почетокот изгледа здраво за вашиот џепарлак. Подоцна ќе останете без пари доколку сте се здобиле со повредено стапало од вашите лоши чевли. Дали некогаш сте слушнале за Skechers и Shape-ups? Се надеваме дека имате, бидејќи тие се добро одобрени на ТВ. Многу флаери и реклами се исто така објавени на wallsидовите на улицата. Нивните имиња, исто така, се на прво место на страниците на Google ако барате чевли.

Што се тоа Skechers и Shape-up? Дали има разлики помеѓу Скечерс и Шајп-ап? Дозволете ни да дознаеме.

Skechers е бренд за обувки со над 3.000 стилови на чевли за деца, мажи и жени. Таа е една од најуспешните компании во индустријата за обувки за начин на живот поради своите врвни вработени и произведуваат квалитетни обувки што јавноста ќе ги сака.

Постојат две категории обувки за Скечерс: а. поделба на начин на живот и б. перформанси поделба. Во поделбата за начин на живот, можете да ги изберете вистинските обувки што можат да направат да изгледате одлично во секојдневната облека. Скечерс не е само за стилот. Исто така е дизајниран за удобност на вашите стапала. Чевлите за живот на Скечерс се направени од мека ткаенина од платно што дефинитивно ќе направи да изгледате одлично и да се чувствувате среќно. Чевлите за поделба на перформанси на Скечерс вклучуваат GOrun, GOwalk и GObionic. Ако сакате да одите и да трчате, купете чевли од одделот за перформанси на Скечерс. GOrun, GOwalk и GObionic се совршени за вашите нозе. Со производите на Скечерс ве тераат да трчате боси. Нивните чевли се точно направени како втората кожа на нозете.

Што се тогаш Shape-ups? Всушност, Скечерс има и чевли за обликување. Скечерс го рекламираше производот наречен „Скечерс“. Во оваа обувка, Скечерс тврди дека кога ја користите оваа обувка, ќе изгубите тежина, ќе ги затегнете мускулите и ќе промовирате добро држење на телото. Многумина се примамливи да го купат овој производ, бидејќи многумина сакаат да изгубат тежина. Значи, како функционираат обликувањата? Според Скечерс, нивните Shape-ups се дизајнирани со лулка што го исфрла телото на носителот од рамнотежа. Како резултат на тоа, ќе го натера носителот да користи повеќе од својата енергија со секој чекор. Сепак, беа направени неколку дискусии во врска со тврдењата на Скечерс. Многумина го купија производот за брзо губење на тежината, и не најдоа дека е ефикасен. Според главниот офицер за наука , ова нема да работи бидејќи човечкото тело има природни, адаптивни способности.

Резиме:

  1. Skechers е еден од водечките брендови за обувки.

  2. Shape-ups е производ на Skechers.

  3. Чевлите за живот и перформанси на Скечерс имаат за цел да им овозможат на своите носители удобни обувки.

Најнови објави од Селин ( види ги сите )

Видете повеќе за: за , , , ,