Разлика помеѓу костуми и блејзери

Костуми и блејзери

Лага е дека мажите не се толку суетни како жените. Всушност, мажите се послаби од жените. А причината за тоа е егото. Мажите остануваат исто толку време пред огледалото како и жените. И тие се многу свесни за својот изглед, за својот стил и за нивната шега. Затоа, ако мислите дека е потребно премногу време и енергија за жената да пазари и да се облече, залудно грешите. Мажите трошат исто толку време за да губат во неговиот изглед како жените (особено во сексуалните мажи во метро); само што мажите се поспецифични и поточни од жените (во повеќето случаи).

Внимавајте кога вашиот маж е поканет на вечера. Да. Случаи како овој е тест за тестирање за да знаете дали вашиот маж е всушност послаб од вас (иако потрагата изгледа бесмислена). Но, и покрај тоа, ќе го видите вашиот маж како работи добро за да изгледа добро на претстојниот настан, особено ако тоа му значи многу. Beе одлучуваше што ќе облече. Значи, како добар партнер, она што треба да направите е да му помогнете да избере каква јакна ќе го комплиментира неговиот изглед или ќе биде добро изградена. Сега има само два вида јакна што треба да се земат предвид, а тоа се костуми и блејзери.

Можете само да го натерате вашиот маж да носи блејзер кога приликата не е толку формална како што изгледа. Исто така, не е дел од целиот костум (на пр. Со вратоврска, панталони, долна кошула и чевли). Тоа е индивидуална машка облека што се носи во секое време и насекаде. Тоа е единечно гради изработено од волнена јакна со пластични копчиња, иако може да биде и двојно гради со верзија на ahoy matey. Има џебови за крпеница и е изработена од поцврсти материјали во споредба со костумите и помазни ткаенини во споредба со спортската јакна. Блејзерите се поспонтани затоа што може да се носат со фармерки или шорцеви со било што под него (нека е кошула или гола кожа). Обично е во извесна смисла и го прави носителот да изгледа апсолутно фит и независен. Блејзерите првично се носеа во средини како што се училишта, авиокомпании, клубови како што се јахти и веслање. Меѓутоа, овие денови популарноста ескалираше дури и кога се носи на модни ревии и настани што не се поврзани со настаните поврзани со поставките споменати погоре. Мажјаците Корејци повеќе се занимаваат со блејзери отколку со јакни од костуми, бидејќи е подготвен, млад, шарен и само со стил.

Од друга страна, јакните од костум се носат во свечени пригоди или во корпоративни канцеларии. Се сеќавате на Jamesејмс Бонд? Е, така изгледа костум. Онаму каде што се открило дека блејзерите се спонтани, костумите се сметале за смути. Може да се носи само со газа што има иста ткаенина од свила и фини волни како што е костумот. Секогаш е направен од најфини материјали. Ако го носите со фармерки или какви било други панталони кои не се на иста ткаенина со костумот, тогаш ја губи својата софистицираност. Видот на изгледот што може да го има вашиот маж кога носи јакна во костум зависи само од тоа како е исечено или создадено. Тоа може или да го направи да изгледа издолжено или витко или всушност навистина да се вклопи.

Конечно, разновидни блејзери и јакни за костими треба да бидат достапни во гардеробата на вашиот маж. Овие се од суштинско значење како да имате различни тонови на сенки за очи или различни бои на стапчиња за усни за да изберете.

РЕЗИМЕ:

1

Блејзерите се спонтани додека костумите се смути. 2

Блејзерите се носат во секојдневни прилики, додека костумите се носат само на свечени поставки. 3

Блејзерите може да се комбинираат со било што друго, додека костумите може да се носат само со гази или панталони изработени од иста ткаенина како и костумот.

1 коментар

  1. Претпоставувам дека една жена го напишала ова ...

Видете повеќе за: