Разлика между южния и южния Ренесанс
Северен срещу Южен Ренесанс
Северният и Южният Ренесанс често се разглеждат като една от най -интересните и най -важните епохи в европейската история. Смята се, че „златният век“, както го наричат мнозина, е времето, в което Европа най -накрая започна да навлиза в „модерната ера“. Южният Ренесанс (в Италия) започва през 14 век, докато се смята, че Северният Ренесанс е започнал през 16 век.
Ренесансът увеличи популярността на произведения на изкуството и други области на изследване, включително: архитектура, литература, науки, политика и религия. Между Южния и Северния Ренесанс има доста разлики и също се основава на концепцията за хуманизма. Различни художници от юг и север са показали тези различия във възгледите в своите произведения на изкуството и своите концепции, като изобразяват начина, по който човек живее живота си.
Северната част на Европа през онези времена е силно привързана към учението на християнството. Църквата държеше властта и хуманистите представяха обществото си като възможно най -близко до Бога или природата. Северът смята, че средновековието вярва много по -дълго от южния им колега и това е и причината повечето от техните произведения на изкуството да са за пейзажи и начин на живот на хората.
Южната част на Европа (Италия, за да бъдем по -точни) има много различен възглед за това как трябва да се гледа и оценява изкуството. Техните художници създават картини за гръцки и римски митологии, за богове и богини и винаги търсят нещо ново и по -добро за създаване. Цветовете, които те също разработиха, накараха картините им да изглеждат живи, но не в смисъл, в който картината е единственото нещо, което човек може да види. По -скоро зрителят може да види обекта и да остави въображението си да се скита свободно.
За разлика от северното произведение на изкуството, което се занимава силно с натурализма, при което изкуството, цветът и детайлите винаги се проверяват с критично око, южните картини се задълбочават в мистериозните и вътрешни работи на човешкия ум.
Оформлението на земята може също да е изиграло значителна роля за начина, по който се е състоял Ренесансът в северните и южните части на Европа. Италия е място, където търговията е била в изобилие и те са били изложени на различни култури (азиатци и други подобни). Това им даде възможност да се развиват и откриват нови неща. Южаните смятат, че религията все още е важна, но това не е единственият приоритет, върху който трябва да се съсредоточат. Политиката и другите науки бяха нещата, за които хората мислеха през онези дни и това също промени начина им на живот.
Северняците, от друга страна, не бяха твърде изложени на тези промени и все още се придържаха към вярата си в Исус Христос и църквата. Южният и Северният Ренесанс може да имат много различия, но те имат едно общо нещо: Те оценяват произведения на изкуството. Дори дойде време, когато тези художници се срещнаха и споделиха своите мнения помежду си. Това доведе до създаването на по -добри произведения на изкуството, които са оценени от света днес.
Резюме: 1. Южният Ренесанс започва през 14 век, докато се смята, че Северният Ренесанс е започнал през 16 век. 2. Северната част на Европа е силно привързана към християнството и църквата. 3. Южната част на Европа през Възраждането е по -фокусирана върху подобряването на различни области на науката, включително литература, архитектура, политика и религия. 4. Произведенията от север са базирани на хуманизма и пейзажите. 5. Произведенията от юг са повече за класическата гръцка и римската митология.
- Разлика между идиома и израза - 27 май 2011 г.
- Разлика между пигмент и сенки за очи - 27 май 2011 г.
- Разлика между мокри и сухи мухи - 27 май 2011 г.
„О южен“
Трудно ви е да се доверите, момчета, ако дори не можете да изпишете „северно“ надясно
Мисля, че не знаете как се пише, че са го написали правилно.
Ти си толкова неинтелигентен, че дори няма да ти хрумне да прочетеш заглавието на това объркване на парче. Следващия път, преди да решите да коментирате, помислете малко в този ваш малък мозък.
Северен
Южна = лющене
На тази страница има повече от няколко граматически грешки. Толкова тъжно. Няма такова нещо като коректура, предполагам.