Разлика между хедж фондовете и ETF

Необходимостта от инвестиции не може да се подценява. Докато хората инвестират с различни цели, основната цел е да се гарантира дългосрочна финансова сигурност, да се генерира допълнителен доход, да се спести за пенсиониране и да се изгради богатство. Има много възможности за инвестиции от облигации, хедж фондове, акции, ETF и дори недвижими имоти, само за да назовем само няколко. Въпреки че някои от тези термини може да са нови за някои, разбирането на всеки метод на инвестиране и знанието какво може да работи за вас е от първостепенно значение. В тази статия ще разгледаме разликата между хедж фондовете и ETF. Надяваме се, че това ще ви помогне да определите в коя от двете да инвестирате.

Какво представляват хедж фондовете?

Това са частни портфейлни инвестиции, които използват рискови инвестиции и стратегии за управление, за да генерират възвръщаемост. Той е отворен за ограничен брой хора и е предпочитан и използван предимно от инвеститори с висока нетна стойност. Инвеститорите, които искат да инвестират в ликвидни инвестиции, не трябва да разчитат повече на хедж фондове, тъй като може да се наложи да запазят инвестициите си до една година.

Тъй като хедж фондовете имат за цел да се възползват от специфични идентифицируеми възможности на пазара, те могат да използват инвестиционни стратегии като ливъридж, опции и дори къси продажби. Те са отворени за акредитирани инвеститори. Тъй като те изискват голям първоначален минимален размер на инвестицията, само заможни хора могат да инвестират в хедж фондове.

Характеристиките на хедж фондовете включват:

  • Те са отворени само за квалифицирани инвеститори- Това е така, защото квалифицираните инвеститори могат да се справят с потенциалния риск, който идва от инвестирането в хедж фондове.
  • Те имат по-широки възможности за инвестиции в сравнение с други фондове- хедж фондовете могат да инвестират във всичко, било то недвижими имоти, земя, деривати, валути и дори акции.
  • Те използват ливъридж- За да им позволят да постигнат по-висока възвръщаемост за кратък период, хедж фондовете могат да използват заемни капитали въз основа на стратегията на фонда
  • Те не са регистрирани
  • Те работят като частни инвестиционни партньорства
  • Те могат да използват различни инвестиционни и маркетингови стратегии

Въпреки високата възвръщаемост, хедж фондовете имат различни рискове, включително:

  • Те имат по -дълги инвестиционни периоди
  • Използването на ливъридж може да причини значителни загуби от инвестицията
  • Ако възникнат загуби, те са потенциално огромни

Инвеститорите също трябва да плащат на инвеститорите на хедж фондове съгласуван процент въз основа на структурата на заплащане. В типичната структура мениджърът на фондове получава 20% от печалбата и 2% от активите всяка година, независимо от това дали са реализирани печалби или не. За да се защитят инвеститорите в хедж фондове, могат да бъдат определени ограничения на таксите. Това предотвратява портфейлните мениджъри два пъти при една и съща възвръщаемост. Ограниченията на таксите могат също да бъдат определени, за да се попречи на мениджърите на хеджиране да поемат излишен риск.

Какво е ETF?

Освен борсово търгувания фонд, това е вид ценна книга, която проследява индекс, облигация, стока или кошница с активи. Този тип фондове се котират и търгуват на борса с ценни книжа и проследяват възвръщаемостта на финансов инструмент, който следва.

Чрез инвестиране в ETF парите на инвеститора се инвестират в пазарни ценни книжа, които са част от предварително определен индекс. Цените на ETF също не са постоянни и могат да варират през целия ден. Тази инвестиция е идеална за хора, които търсят по-ликвидни и рентабилни инвестиционни възможности. ЕПС биха могли да притежават един актив или множество активи, поради което са отличен избор за диверсификация.

Видовете ETF включват:

  • Индустриални ETF- Те проследяват специфични индустрии като банкиране, газов сектор или банкова индустрия.
  • Валутни ETF- Инвестирайте в чуждестранни валути
  • ETF на облигации- включва корпоративни облигации, местни облигации, държавни облигации и държавни облигации
  • Обратни ЕПС- Използва къси продажби, за да печели печалба от акции
  • Стокови ETF- Инвестирайте в стоки като злато или суров петрол

Инвеститорите, които решат да инвестират в ETF, се възползват от:

  • Наличие на достъп до различни акции в много индустрии
  • Ниски разходи като малко брокери на брокери
  • Можете да изберете да се насочите към конкретна индустрия
  • Можете да управлявате инвестиционните рискове чрез диверсификация

Въпреки това, ETF имат недостатъци, включително:

  • Един инвеститор може да бъде ограничен от диверсификация, ако инвестира в отделни фокусирани върху индустрията ETF
  • Липсата на ликвидност може да попречи на транзакциите
  • Инвеститорите могат да плащат високи такси, ако инвестират в активно управлявани ETF

Прилики между хедж фондовете и ETF

  • И двете са обединени инвестиции за генериране на възвръщаемост

Разлики между хедж фондовете и ETF

Определение

Хедж фондовете се отнасят до частни портфейлни инвестиции, които използват рискови инвестиции и стратегии за управление, за да генерират възвръщаемост. От друга страна, ETF се отнасят до вид ценна книга, която проследява индекс, облигация, стока или кошница с активи.

Връщане

Докато хедж фондовете имат абсолютна възвръщаемост, ETF имат относителна доходност.

Стил на управление

Хедж фондовете се управляват активно. От друга страна, ETFs се управляват пасивно.

Приложими такси

Хедж фондовете имат годишни такси, при които управителят на фонда получава 20% от печалбата и 2% от активите всяка година, независимо от това дали са реализирани печалби или не. От друга страна, таксите, приложими за хедж фондове, включват оперативни разходи, комисионни за търговия и спредове за търсене/ наддаване.

Вид на инвеститорите

Докато инвеститорите в хедж фондове включват високо нетно богатство и квалифицирани лица, инвеститорите от ETF са индивидуални инвеститори на дребно.

Ликвидност

Докато хедж фондовете са неликвидни, ETF са силно ликвидни.

Хедж фондове срещу ETF: Сравнителна таблица

Обобщение на хедж фондовете срещу ETF

Хедж фондовете се отнасят до частни портфейлни инвестиции, които използват рискови инвестиции и стратегии за управление, за да генерират възвръщаемост. От друга страна, ETF се отнасят до вид ценна книга, която проследява индекс, облигация, стока или кошница с активи. Докато хедж фондовете имат годишни такси, при които мениджърът на фондове получава 20% от печалбата и 2% от активите всяка година, независимо от това дали са реализирани печалби или не, ETF имат оперативни разходи, комисионни за търговия и спредове за търсене/ наддаване като приложими такси. Въпреки че и двете остават жизнеспособни инвестиционни възможности, инвеститорите не трябва да вземат прибързани решения коя опция да изберат.

Вижте повече за: ,